Eestlased Hello Stockholmil

1.-3.märts toimus Rootsis järjekorras juba kuues ultimate frisbee turniir Hello Stockholm, kus osalesid 4 võistkonda ka Eestist: 3 OPEN divisionis ja 1 WOMEN divisionis. Turniir mängiti 5vs5 sisehallis kunstmurul. Esimest korda turniiri ajaloos kestis üritus 3 päeva – reedest pühapäevani. OPEN alustas enda alagrupimänge reedel, WOMEN laupäeval.

Eestlaste parima tulemuse eest hoolitses WOMEN divisioni võistkond Flying Lemons, kes kokkuvõttes saavutas 20 naiskonna seas igati kiiduväärt 7.koha.

Naiskond alustas enda turniiri edukalt, kui esimesel päeval suudeti võita kõik 5 mängu ilma probleemideta ja raskusteta ning tasuks pääs 8 parima hulka.

Pühapäevases veerandfinaalis vastaseks naiskond Leedust, Drop That Smile. Peale ilusat mängu algust hakati aga liigselt vigu tegema, mille vastased enda kasuks ära kasutasid ning Eesti naiskonnale tulemusega 5:7 kaotuse vormistasid. Ka järgnevas mängus tehti imeline algus, kuid French Full Cup’i vastu end kehtestada ei suudetud ning taaskord pidi vastu võtma kaotuse 6:7.

7.-8.koha mängus Göttlaborg M vastu jäädi küll kaotusseisu, aga sellest võideldi end välja ning universal punktiga võideti kogu mäng 9:8

Lemonsi liige Marje Mölder turniirist: ,,Võitlus Göttlaborgi vastu jättis meile positiivse emotsiooni turniiri lõpuks ning näitas, et ka väsinuna suudame tegelikult palju platsi peal korda saata. Üldjoontes oli väga hea turniir. Ainsa suurema miinusena oskan välja tuua selle, et kui võistluste formaat tahab tagada tugevad mängud juba alagrupis, siis 8 tugevat mängu 2 päeva peale ära jagada on väga väsitav ja kurnav ning oleks tahtnud pigem mängida 1-2 mängu juba reedel ära nagu seda tehti meeste arvestuses.’’

Flying Lemonsi naiskonna liiget, Helen Tera, tasustati WOMEN divisioni turniiri Most Valuable Player auhinnaga. Tema saagiks 32 punkti ja 19 resultatiivset söötu.

Parima OPEN divisioni tulemuse eest hoolitses Ultimate Saku, kes saavutas 32 meeskonna konkurentsis 26.koha.

Saku ebaõnn algus juba nädal enne turniiri, kui vigastuse tõttu pidi loobuma üks nende mängija. Et ka sellest ei jäänud väheks, sai üks võistkonna liige vigastada esimese mängu lõpus ning edaspidise turniiri vältel tuli läbi ajada kõigest 6 mängijaga. Sellest hoolimata suudeti võita enda alagrupp täiseduga.

Laupäeva alustati mänguga Läti meeskonna Ultimate Decision vastu, mille võitja mängib TOP16 hulgas, kaotaja kohtadele 17-32. Seekord pidi Saku vastaste ühepunktilist paremust tunnistama ning turniiri esimene kaotus tulemusega 7:8 on tõsiasi. Ka järgmises mängus tuli vastu võtta kaotus, seekord tulemusega 6:9. Järgmises mängus suudeti aga selg prügiseks teha kodusel konkurendil Tallinn Thunder 9:4.

Pühapäeva alustati napi võiduga 7:6 DJ Dahlem üle. Päeva viimases ja ühtlasi ka turniiri viimasel mängul pidi Saku taas kaotusekibedust tundma, kui 25.koha mängus kaotati alagrupikaaslasele  Beetop 6:9.

Ultimate Saku esindaja Robin Lilleorg turniirist: ,,Hello Stockholm on meie piirkonna kõige kõrgetasemelisem turniir, mis toimub väga mõnusas ning kõigi mugavustega Bosöni kompleksis. Turniir on väga professionaalselt ning mängijate vajadusi silmas pidades korraldatud. Olen käinud seal 4 aastat järjest ning kindlasti plaanime sinna ka järgmistel aastatel minna.’’

Rootsis oli Eesti ultimate esindamas ka Tartu Turbulence, kelle saagiks jäi 29.koht.

Tartu ei saanud end alagrupi esimeseks mänguks käima ning vastu tuli võtta kindel 4:9 kaotus Rootsi meeskonna Uppsala FDK vastu. Teine alagrupimäng tõotas tulla juba parem ning vastasega suudeti teha punkt-punktis mängu. Ka seekord pidi Tartu vastase paremust tunnistama ning tulemuseks 8:10 kaotus Chris & The 7 Idiots vastu.

Laupäevases esimeses kohtumises saatis Tartut juba edu ning tasuks turniiri esimene võit 11:5 vs Herr Fugbaum. Vast et kõige olulisemas mängus, mis võidu puhul oleks Tartu paigutanud turniiritabeli keskossa, tuli taas vastu võtta kaotus 5:6, kui universal punkti ajal lootusetuna näinud pika viske püüdis Örebro Vit KFUM mängija võimsa lay-outiga punktiks. Päeva kolmandas mängus DJ Dahlem vastu tuli jällegi kibe 7:9 kaotus vastu võtta.

Pühapäevases esimeses mängus sai Tartu mõõtu võtta juba kodukamaralt tuttava võistkonna Tallinn Thunder vastu, keda võideti 8:6. Turniiri viimases, 29.koha mängus, sai Tartu endale vastu juba laupäevast tuttava vastase. Ka seekord Tartu ei vääratanud ning tasuks 8:5 võit.

Tartu Turbulence mängija Tõnn Sikk turniirist: ,, Kokkuvõttes jäid kõik Tartu mängijad rahule meie mängupildiga, mis oli inimeste sõnul “parim, mis Tartu tiimis kunagi on olnud”. Positiivne oli ka kogu turniir ise – head väljakud, hea söök, võimalus mängida uute Euroopa tiimidega jne. Edetabelikohaga keegi ilmselt rahule ei jäänud.
Meie nappides kaotustes mängis oma rolli kindlasti ka see, et taanlasest pick-up oli haige ning osales ainult kõige esimeses mängus. Seitsmekesi mängides jõudis väsimus mängu lõpus ikka kiiremini kohale.’’

Lisaks Sakule ja Tartule oli kohal ka pealinna meeskond Tallinn Thunder.

Tallinn alustas alagrupimänge suure kaotusega 2:11 Pro vastu. Pealinlastele ei tulnud edu ka grupi teises mängus, kui Viksjöfors 2 vastu tuli võtta turniiri teine kaotus tulemusega 4:9.

Turniiri teine päev ei toonud samuti Thunderile rõõmu, kui kõik 3 mängu kaotati. Päeva esimeses mängus tuli vastu võtta kaotus 7:10 Nullacht! Ultimate meeskonnalt ning teine mäng kaotati Sun Beats Down vastu seisuga 4:9. Kolmandas mängus võeti vastu vigastustega kimpus olev kodune konkurent Ultimate Saku ning ka sealt kaotus juba tuttava seisuga 4:9.

Pühapäev algas Thunderile sealt, kus laupäev lõppes. Taas kodune konkurent ning taas kaotus – seekord vastas Tartu Turbulence ja tulemuseks 6:8. Päeva teine mäng tõi veidi rõõmu ka Thunderile, kui turniiri viimane mäng võideti veenvalt 11:3 Uppsala Jagged Jackdaws vastu ja tulemuseks eelviimane, 31.koht.

Tallinn Thunder mängija Toomas Retsold: ,,Turniir on kõva. Tase on kõva. Koht, kus turniir toimub on, väga hea. Saab terve nädalavahetuse ainult võistlemisega tegeleda. Kes tahab, saab pidu ka kui vaja. Rahule ei jäänud sellega, et pidi pick-upe kasutama. Seal on vaja oma tiimi, kellega lammutama minna. Siis on tulemus kordades parem ja saab hea võistluselamuse.’’

Lisaks Eestist pärit võistkondadele osales Hello Stockholmil ka mõned pick-up mängijad:

Lauri Laurits, Vahur Viimne, Kristjan Loorits – Guns Out – 6.koht ja Spirit of The Game auhind

Kristel Lints – Valkyria Light – 18.koht

Juba veidi rohkem kui kuu pärast saavad Eesti võistkonnad taas tugevate välivõistkondadega mõõtu võtta ning seda seekord koduriigi pealinnas Tallinnas, kui 20-21.aprill toimub järjekorras juba 22. rahvusvaheline turniir Kick in de Kök.