Olulised reeglid

Olulised reeglid:

1. Kui mängija hoiab taldrikut, ei tohi ta enam tugijalalt liikuda, ketast võib liigutada vaid söötes seda mängijate vahel. Kohe kui mängija saab ketta, peab ta seisma jääma ning panema paika ühe tugijala. Ta võib tugijalal keerelda ja teha väljaasteid niikaua, kuni ta ei tõsta oma tugijalga.

2. Mängijal, kellel on ketas, on 8 (väljas mängides 10) sekundit aega, et taldrik teisele mängijale visata. Üks kaitsemeeskonna mängija üritab teda „peale võtta“ ja raskendada ketta viskamist. Samal ajal peab kaitsemängija ka valjuhäälselt sekundeid lugema. Kui ründaja kaheksanda sekundi alguseks ketast ära ei viska, toimub kohe turnover: seni kaitsnud meeskond hakkab ründama.

3. Füüsiline kontakt mängijate vahel on täiesti keelatud ja iga füüsiline kontakt võib olla viga. Sel juhul peab mängija, kelle vastu eksiti, hüüdma välja foul‘i ehk vea ning siis käitukse vastavalt reeglitele ja olukorrale (üldjuhul tehakse uus sööt).

4. Turnover toimub ka iga kord, kui taldrik puudutab maad, puudutab midagi väljaspool platsi piire või kui selle püüab vastasmeeskonna mängija. Ultimate’is pole oluline, kes söödu vahelt võttis: isegi kui kaitsemängija lööb ketta maha, muutub see meeskond, kelle valduses oli enne ketas, automaatselt kaitsemeeskonnaks.

5. Piiranguteta võib mängijaid vahetada iga punkti järel, kuid mitte punkti ajal. Kui mängija peab vigastuse tõttu platsilt lahkuma, pannakse mäng seisma ja vigastatud mängija vahetatakse välja. Sellisel juhul on ka vastasmeeskonnal õigus üks mängija välja vahetada.

 

„Spirit of the Game“: Ultimate on unikaalne, kuna mängus puuduvad kohtunikud. Kõik mängijad järgivad kindlat käitumisjuhendit, mida nimetatakse (ausa) mängu vaimuks – „Spirit of the Game“. Nii peavad mängijad ise vastutama oma käitumise eest ja lahendama kõik veaolukorrad. Pärast mängu hinnatakse ka vastasmeeskonna spirit‘it ehk nende ausust ja suhtumist mängu.